قيمت يو پي وي سي آلومينيوم | بلاگ

قيمت يو پي وي سي آلومينيوم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

جهت مقايسه درب و پنجره يو پي وي سي با آلومينيوم ابتدا بايد اين دو جنس را بشناسيم. همچنين بايد بدانيم که خواسته و توقع ما از يک پنجره خوب چه چيزهايي است تا بتوانيم مقايسات خود را بر اساس آنها انجام دهيم. در مقاله زير تعدادي از اين موارد را بررسي مي نماييم.

سازگاري با محيط زيست و سلامت
رواج استفاده از پنجره هاي آلومينيومي به اين دليل بود که تصور مي شد آلومينيوم قيمت پايين تري نسبت به پنجره هاي چوبي دارد و مي تواند حافظ محيط زيست باشد. اما بعدا مشخص شد که در فرايند ساخت درب و پنجره هاي آلومينيومي و در هنگام فراوري آلومينيوم مواد شيميايي و سمي زيادي توليد مي شود که محيط زيست را به خطر مي اندازد. برخي از اين مواد سمي که از طرف سازمان جهاني بهداشت و امنيت شغلي سرطانزا و خطرناک اعلام شده اند chromate baths ، acrulic ، nickel astate و … هستند.
اما وينيل که از پلاستيک پي وي سي ساخته مي شود داراي خواصي است که آن را از آلومينيوم متمايز و برتر مي کند. جداي از مسئله پايداري و مقاومت بسيار بالاي وينيل ، در طي فرايند ساخت درب و پنجره يو پي وي سي هيچ نوع مواد سمي متصاعد نمي شود و همچنين وينيل که به هر دليل از گردش توليد کارخانه خارج شود ، بازيافت مي شود. امروزه در کشورهاي پيشرفته جهان ، وينيل به عنوان جايگزين مناسبي براي آلومينيوم شناخته شده است و با استفاده از اين ماده آلودگي هاي زيست محيطي ناشي از ساخت پنجره هاي آلومينيومي کاهش چشمگيري پيدا کرده است.

عايق حرارت
آلومينيوم رساناي گرماست و حرارت را به خوبي از خود عبور مي دهد. مثلا در ساخت رادياتورهاي ساختمان که براي گرمايش استفاده مي شود از آلومينيوم استفاده مي کنند. استفاده از پنجره هاي آلومينيومي باعث مي شود که حرارت داخل خانه و محل کار به آساني به بيرون رود و اتلاف انرژي بسيار زيادي بوجود بيايد. براي حل اين مشکلات کارخانه هاي توليدکننده پنجره هاي آلومينيومي ، به درب و پنجره خود ماده اي به نام ترمال بريک – Thermal Break اضافه مي کنند. اضافه کردن اين ماده به فريم پنجره اگرچه باعث افزايش ميزان عايق بودن پنجره مي شود ، اما يکپارچگي فريم پنجره را از بين مي برد. علت اين امر تفاوت انسجام و محکمي اين ماده با آلومينيوم است. اما بزرگترين مشکل اين راهکار ، افزايش قيمت بسيار زياد اين نوع از پنجره هاي آلومينيومي است.
در مقابل وينيل به طور طبيعي عايق حرارت است. در سرماي زمستان فريم پنجره هاي شما همچنان گرم مي ماند و اجازه خارج شدن هواي مطبوع خانه به بيرون را نمي دهد. يکي از خصوصيات ويژه پنجره هاي يو پي وي سي امکان ساخت پنجره از پروفيل هاي چند حفره اي – Multi Chambered است که اين حفره ها باعث تقويت بيشتر عايق بودن پنجره مي شود. حفره ها در پنجره جنس وينيل با عايق مخصوصي احاطه شده است که برخلاف حالت حفره ها در پنجره هاي آلومينيومي ، هواي بيرون را به داخل انتقال نمي دهد.

ماندگاري
با وجود اينکه آلومينيوم در مقابل زنگ زدگي مقاوم است اما خوردگي و پوسيدگي در آن بوجود مي آيد. رنگ روي آلومينيوم هم به مرور زمان دچار تغيير مي شود. در شرايط آب و هوايي بد ، حتي امکان شکستگي فريم پنجره نيز وجود دارد. پنجره هاي آلومينيومي در مقابل آلودگي هاي طبيعي هوا ، گازها و بخارهاي نمکي ، کودهاي شيميايي و … از خود مقاومت کمي نشان مي دهند و رسانايي اين ماده باعث افزايش ميعان گازها در داخل خانه مي شود.
در مقابل پنجره هاي يو پي وي سي پوسيده و ورقه ورقه نمي شوند. به علت اينکه اتصالات اين پنجره ها به هم جوش مي خورند ، مقاومت بالاتري نسبت به پنجره هاي آلومينيومي دارند که با بست هاي مکانيکي به يکديگر متصل مي شوند. خراش هاي سطحي روي بدنه پنجره که ممکن است به علت استفاده روزمره بوجود بيايد به اين علت که رنگ تمام پروفيل پنجره يکسان است ، نشان داده نمي شود. در مجموع مقاومت اين نوع از پنجره ها بالاتر است و مي تواند انتخاب قابل اطمينان تري نسبت به پنجره هاي آلومينيومي باشد.
شرکت پنجره ماندگار ساليان طولاني است که به توليد و عرضه درب ها و پنجره هاي يو پي وي سي مشغول مي باشد و همواره در اين عرصه رضايت مشتريان را هدف قرار داده است.
پنجره ماندگار

قيمت يو پي اس,قیمت يو پي اس فاراتل,قيمت پنجره يو پي وي سي,...
نویسنده : بازدید : 34 تاريخ : شنبه 11 دی 1395 ساعت: 2:58